Vēsture


Laura Ashley ir mājas iekārtošanas un dzīvesveida zīmols, kas pārstāv klasisko angļu stilu un ir iecienīts visā pasaulē.

1953. gadā Londonā Laura un Bernhard Ashley sāka apdrukāt audumus. Drīz vien viņi guva panākumus amatniecības izstādē, kas notika Viktorijas un Alberta muzejā.
Laura vēlējās izgatavot individuāla rakstura segas, bet viņa nevarēja atrast veikalos piemērotus audumus. Rezultātā jaunais pāris nolēma sākt tos ražot paši. Tā kā viņu mazais dzīvoklis bija iemesls ierobežotai ražošanai, tad sākumā viņi izgatavoja neliela izmēra tekstilizstrādājumus ar ģeometriskiem rakstiem.

Tas viss sakrita ar filmas Romas brīvdienas pirmizrādi un Odriju Hepbernu galvenajā lomā. Šajā filmā Odrija valkāja unikālu lakatu, kas drīz vien kļuva par iekārojamu aksesuāru visā Eiropā. Šīs filmas panākumu iedvesmoti, Ashley ģimene pielietoja savas zināšanas un prasmes un izmantoja izdevīgu brīdi unikāla izskata lakatu, ar īsu piegādes laiku, ražošanai.

Drīz vien viņu ražojumus varēja iegādāties tādos veikalos kā John Lewis un Heals, kas veicināja strauju viņu biznesa izaugsmi. Papildus lakatiem, viņi sāka ražot daudzveidīgus moderna dizaina tekstilizstrādājumus - sedziņas, dvieļus un paliktņus.